Félelmek, tévhitek és a realitás a digitális állampolgárságról szóló vita körül
Az egyik legnagyobb félelem alaptalannak látszik a bevezetéssel kapcsolatban.
A Jobbik szerint a rendőrség keretein belül indított cigányintegrációs program kétharmados bukás, amire az ellenzéki párt magyarázatot vár a Belügyminisztériumtól.
Staudt Gábor jobbikos képviselő ismertette: a BM 2011-ben jelentette be, hogy 75 cigány származású fiatal foglalkoztatását kezdi meg a rendőrség állományán belül. A Jobbik információi szerint ez a létszám azonban már jelentősen lecsökkent, ezért Staudt Gábor írásbeli kérdésben fordult Pintér Sándorhoz. A belügyminiszter válaszát ismertetve a jobbikos politikus elmondta: jelenleg a 75-ből mindössze 24-en dolgoznak a rendőrségen, vagyis ez a program több mint „kétharmados bukás”.
Az MTI kérdésére válaszolva Staudt Gábor elmondta: megpróbálja megtudni a BM-től a program kudarcának okait, mert nem mindegy, hogy „a minisztérium egy látszatprogramot csinált, vagy pedig a BM legjobb szándékkal állt hozzá, de ezek a fiatalok nem tudtak megragadni a rendőrség rendszerében”. A Jobbik érintett fiataloktól úgy értesült, hogy sok esetben nem a fiatalok hibájából szűnt meg a munkájuk, hanem a „rendőrségnek nem volt célja a hosszú távú foglalkoztatásuk” és a jó munkavégzésük ellenére rúgták ki őket. Staudt szerint ez az eset is azt bizonyítja, hogy a cigányintegráció területén rossz irányba mennek a dolgok, és a kormánynak csak „propaganda szintű megoldási javaslatai” vannak.